skip to main content
Header

Jenkins, Marcus Dean
Knight, Sharon Dean
Mosley, Sheryl Principal
Stagg, Suzanne Assistant Principal
Vasquez, Gilbert Assistant Principal

Adams, Jamie 8th grade Science
Arana, Martha 8th Grade Career and Tech Business Ed Teacher
Beattie, Shannon Speech Language Pathologist
Benton, Kristie 6th & 7th Grade Science Teacher
Blandin, Kanisha Teacher/Math
Bleiweiss, Rosemarie Language Arts Teacher
Bliss, Caitlyn Physical Education Teacher
Boswell, Jessica 7th Grade Math
Bromley, Lori 7th Grade Language Arts Teacher
Browdy, Tiffany Seventh Grade Science Teacher
Brown, Reginald ESE/Teacher
Brown, Sean Critical Thinking & Research Teacher
Bryan, Amy Physical Education
Bryan, Shayla Band/Chorus/Math Resource Teacher
Calvillo, Linda 6th Grade Science
Cartwright, Adam 8th grade American History Teacher
Cerna, Sara CNA
Christiansen, Matthew language arts
Cooper, Linda ELA TEACHER
Crews, Melissa 6th Grade Math Teacher
Darden, Edeneasia 8th Grade/ Math Teacher
Davis, Melissa 8th Grade Intensive Reading Teacher
DeAnda, Lisa RtI/Academic Coach; Check & Connect Site Coordinator
Dickey, Vance Physical Education
Driskell, Mary Lynne Guidance Counselor
Edwards, Cynthia Language Arts
Estrada, Daniel 8th Grade ELA
Eures, Avie ESE-6th-12th
Ford, Micaela 6th Grade Science
Fort, Louise 7th Math - 6th Math
Hall, Sara 6th grade ELA
Heine, Ryn Physical Education teacher
Ibanez, Emily 7th Grade Science Teacher
Jaquez, Elizabeth School Counselor
Johnson, Beckie 6th Grade ELA
Johnson, James Computer Teacher
Jordan, Kathleen 8th Grade Language Arts
Kelly, Barbara Learning Strategies Teacher
Kelly, Debra 7th Grade Science Teacher
Kirkland, Missy 6th Grade World History Teacher
Kissel, Debra ESE Teacher
Kouns, Sherri Academic Coach
Krueger, Keith 7th Grade Civics
Lane, Heather Language Arts/MathTeacher
Laughlin, Jacob American History Teacher
McCandless, Lawrence 7th Grade Science Teacher
McGuckin, Kimberly 7th and 8th Grade Science Teacher
Moon, Leslie 8th Grade Science Teacher
Moore, Elizabeth Computer Apps
Moye, Susan Mathematics
Myers, Aaron ISS/Detention
Newman, Sheena 6th Grade Science
Nix, Tracey Reading Teacher
OBerski, John 7th Grade Civics
Olds, Tameka 6th Grade Teacher
Oneal, Betty World History / teacher
Powell, Mitzi 8th Grade American History
Prescott, Jessica 7th Grade Math Teacher
Ragland, Stephen
Reeves, Heather 8th Grade Math
Roberts, Joy 6th Grade Math
Rogers, April Art teacher
Rogers, Steven 6th Grade Research, 7th an 8th Grade Peer Counseling
Rosenberg, Theresa 6th Grade World History
Shackelford, Jennifer Media Specialist
Shepard, Michelle Academic Coach
Smith, Aimee 7th Grade Civics Teacher
Smith, Martha Hardee County Gifted Education Teacher
Stevenson, Mark Agriscience
Trew, Jacob 8th Science Teacher
Valletutti, Denise 7th Grade Language Arts and Reading Teacher
Wandrey, Angela 8th Grade Language Arts Teacher

Adler, James SRO
Albritton, Heidi HJH Para
Badillo, Angelica School Health CNA
Bandy, Nancy Office Manager
Driskell, Sandy RN - School Nurse
Gomez, Tammy HES/HJH Receptionist
Gonzalez, Monalisa Migrant Liaison
Hall, Maria SRO
Harden, Kristifer 6th Grade Math
Hernandez, Connie Para
Mayer, Wendy Para
Mortimer, Ryan MIS
Moseley, Kathy
Naranjo, Patricia Data Clerk
Noel, Veronica Bookkeeper
Outley, Sylvia ESE PARA
Roberts, Brenda Personal Assistant Annex
Roberts, Jill Attendance
Roberts, Susan ESE/Para
Sasser, Beth Media Clerk
Szeligo, Fran ESE Para
Waite, Janet ESE/PARA
Weeks, Laura
Youyoute, Ezayi
Zuniga, Annette Paraprofessional
Address